امروز: ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۰۴
کد خبر: ۲۵۲۸۵
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۱
کیمیا پرس: معامله گران عمده نفت در جهان احتمال تمدید توافق تولیدکنندگان نفت برای کاهش عرضه را بالا می دانند.
به گزارش کیمیا پرس، خبرگزاری رویترز گزارش داد که معامله گران عمده نفت جهان که هفته جاری در سوئیس گردهم آمدند، پیش بینی کردند که تولیدکنندگان نفت عضو و غیر عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) توافق خود برای کاهش تولید را در نیمه دوم سال جاری میلادی نیز تمدید کنند.
 
توربیورن ترنکویست، مدیر عامل شرکت گانور، در نشست جهانی کالاهای معاملاتی در لوزان سوئیس، گفت: گمان می‎کنم که مهمترین غافل‌گیری  شتاب خیره کننده تولید نفت شیل در آمریکا با وجود رشد اندک قیمت نفت است.
 
وی گفت: آیا توافق جهانی برای کاهش عرضه نفت خام پایدار می‎ماند؟ به طور کلی، بله؛ گمان می‎کنم که پاداش کاهش تولید مشاهده شده است و آنها توانسته‎اند حداقلی برای قیمت نفت ایجاد کنند.
 
مدیر عامل گانور همچنین اعلام کرد: انتظار ندارد که شتاب افزایش تولید نفت شیل در آمریکا استمرار داشته باشد.
 
راسل هاردی، مدیر عامل شرکت ویتول در اروپا، خاورمیانه و آفریقا، نیز اعلام کرد که انتظار دارد توافق یاد شده تمدید شود، زیرا روند کاهش سطح ذخیره سازی نفت در بازارهای جهانی آهسته بوده است.
 
با این همه، وی اعلام کرد که تمدید توافق کاهش تولید، به قیمت نفت در زمان برگزاری نشست آینده اوپک در ماه مه سال جاری میلادی بستگی خواهد داشت.
 
مدیرعامل ویتول گفت: با قیمت نفت حدود ٥٠ دلار در هر بشکه، انگیزه زیادی برای ادامه سیاست کاهش تولید وجود دارد، اما در قیمت نفت ٦٠ دلار این گونه نخواهد بود.
 
مارکو دانند، مدیر عامل شرکت مرکوریا، درباره احتمال تمدید توافق جهانی کاهش تولید، گفت: گمان می کنم که بخشی از تعهد به عهده روسیه است تا نشان دهد که درباره این مسئله جدی است؛ اگر روسیه به همراه دیگر تولیدکنندگان غیر عضو اوپک تولید خود را کاهش دهد، شاهد عبور قیمت نفت از مرز ٦٠ دلار برای هر بشکه خواهیم بود.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: