امروز: ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۴:۱۷
کد خبر: ۲۲۹۷۶
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۳
کیمیا پرس - نخست وزیر ارمنستان در دیدار سفیر ایران با موضوع راههای گسترش روابط در عرصه های مختلف، بر آمادگی ایروان برای رسیدن به توافق سوآپ گازی با تهران و عشق آباد تاکید کرد.
به گزارش کیمیا پرس، محور اصلی دیدار روز پنجشنبه کارن کاراپتیان نخست وزیر ارمنستان و سیدکاظم سجادی سفیر جمهوری اسلامی در ایروان، توسعه همکاری ها به ویژه در حوزه های اقتصادی بود.  
کاراپتیان در این مذاکره با اشاره به برنامه سفر خود به تهران در آینده نزدیک، بر آمادگی ارمنستان برای دستیابی به توافق سه جانبه با ترکمنستان و ایران در زمینه سوآپ گازی تاکید کرد.
سجادی نیز با اعلام آمادگی ایران برای توسعه روابط در بخش های مختلف بر اهمیت منطقه آزاد ارس برای ایفای نقش در گسترش همکاری های اقتصادی و همچنین راه اندازی منطقه آزاد تجاری در ارمنستان، تاکید کرد.
سفیر جمهوری اسلامی گفت که سرمایه گذاران ایرانی آماده همکاری در پروژه های بخش های انرژی ،راه سازی و گردشگری حلال ارمنستان با حمایت دولت این کشور هستند.
ارمنستان با حدود 30 هزار کیلومتر مربع مساحت و سه میلیون نفر جمعیت در منطقه قفقاز که پس از فروپاشی شوروی در سال 1991 استقلال یافت، با موقعیت راهبردی ویژه، از غرب با ترکیه، شمال گرجستان، شرق جمهوری آذربایجان (جمهوری قره‌باغ) و در جنوب ایران و جمهوری خودمختار نخجوان (جزئی از جمهوری آذربایجان) هم مرز است.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: