امروز: ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۳:۴۰
کد خبر: ۱۹۹۶
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۳:۲۷
مصطفی کشکولی تاکید کرد:
دیدگاه مدیران نظام در سطوح مختلف به فعالیتهای شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی قدرشناسانه شده است.
به گزارش کیمیا نیوز، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی کشور روز چهارشنبه (7 خردادماه) در همایش مدیران، معاونان بازرگانی و روسای نواحی این شرکت گفت: مجموعه فعالیتهایی که امروز برای تامین روزانه بیش از 300 میلیون لیتر انواع فرآورده که در اوج مصرف حتی به 350 میلیون لیتر می رسد، مسئولیت سنگینی است که از سوی شرکت ملی پخش نظارت بر آن را ضروری ساخته است.
 
مصطفی کشکولی تصریح کرد: دیدگاهی که پیشتر بر توزیع فرآورده از سوی این شرکت حاکم بود رویکردی محدود به تحویل فرآورده بود و دیدگاه نظارتی بر آن حاکم نبود؛ اما امروز این دیدگاهها تغییر کرده و جنبه نظارتی آن نیز تقویت شده است.
 
وی با بیان این که در سال 91 و بویژه اواخر آن شرکت ملی پخش با چالشهای متعددی همچون انحلال شرکت، ناکافی بودن موجودی فرآورده در انبارها، کمبود نقدینگی، همچنین طرحهای نیمه تمام و سواپ و بانکرینگ روبرو بود افزود: با برنامه ریزی و تلاش بخشهای مختلف، شماری از موارد یاد شده بهبود یافت که دوبرابر شدن حجم سواپ فرآورده نفتی و افزایش 37 درصدی سهم بانکرینگ از آن جمله است.
 
کشکولی فرسودگی ناوگان حمل و نقل جاده ای را از دیگر چالشهای مهم این شرکت برشمرد و گفت: به منظور بهبود شرایط ناوگان حمل مواد سوختی در جاده های کشور بر اساس تفاهمنامه ای با بانک ملت، سیصد دستگاه تانک تریلر (مخزن) تحویل شده است.
 
به گفته این مقام مسئول همچنین با عقد تفاهمنامه ای دیگر، یکهزار دستگاه نفتکش 10 چرخ و 6 چرخ برای نوسازی، به تدریج وارد چرخه این ناوگان می شود.
 
وی امضای تفاهمنامه برای احداث یکهزار جایگاه سی ان جی جدید را از دیگر گامهای رویارویی با چالشهای اخیر شرکت ملی پخش برشمرد و گفت: هم اکنون 2200 جایگاه سی ان جی در کشور فعالیت می کنند که سهم قابل توجهی در تامین سوخت خودروهای گازسوز را بر عهده دارند.
 
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران تصریح کرد: با افزایش تعداد جایگاههای سی ان جی که از سیاستهای کلان وزارت نفت است، سهم این حامل انرژی در سبد سوخت کشور بالاتر خواهد رفت.
 
وی افزایش دو برابری نرخ کارمزد جایگاه داران را نیز گام مهمی برای تشویق حضور بخش خصوصی در این زمینه برشمرد و افزود: از ابتدای سال 92 با تصویب شورای اقتصاد کارمزد جایگاه داران به دو برابر افزایش یافته است.
 
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: در دیگر حوزه های مدیریتی این شرکت نیز اولویتهایی برای امسال تدوین شده که از آن جمله می توان به ارتقای سامانه هوشمند و جذب 60 نفر برای راهبری این سامانه اشاره کرد.
 
کشکولی تامین بی وقفه سوخت نیروگاهی و غیر نیروگاهی را در بخشهای مختلف صنعتی، کشاورزی و خانگی مرهون تلاش شبانه روزی نیروهای زحمتکش و بی توقع این شرکت خواند و گفت: انتظار می رود با برنامه ریزی منسجم و دقیق، این روند به نحوی مطلوب تر از گذشته تداوم یابد.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: