امروز: ۰۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵
کد خبر: ۱۸۵۳۷
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۱
در کنگره نفت و نیرو تاکید شد
کیمیا نیوز: عضو هیئت مدیره انجمن شرکت‌های مهندسی و پیمانکاری نفت، گاز و پتروشیمی، اجرای قراردادهای جدید نفتی را یک گام رو به جلو در صنعت نفت کشور عنوان کرد.
به گزارش کیمیا نیوز، محمدرضا طبیب زاده امروز (سه شنبه، ٢٧ مهر) در دومین کنگره راهبردی نفت و نیرو در نشست حضور «بخش خصوصی در صنایع نفت و گاز، چالش‌ها و فرصت‌ها» گفت: در اجرای قراردادهای جدید نفتی، وقت سوزی کردیم و در حالی که کشورهای همسایه در حال برداشت ذخایر هستند، ما این بند و آن بند قراردادها را زیر سوال بردیم.
 
وی بر ضرورت نقش آفرینی بیشتر بخش خصوصی در صنعت نفت کشور تاکید کرد و افزود: باید بپذیریم هنوز بخش خصوصی واقعی نداریم و بخش خصوصی به جایگاه واقعی خود دست نیافته است.
 
وی مشکلات بخش خصوصی را در حوزه تامین منابع مالی تشریح و درخواست‌هایی را در این زمینه از نظام مالی و بانکی کشور درخواست کرد.
 
طبیب زاده، ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد را درخواست جدی بخش خصوصی عنوان کرد و افزود: فعالان بخش خصوصی بسیار امیدوارند در دوران پسابرجام، دولت فضای کسب و کار مساعد را فراهم کند.
 
وی یادآور شد: امیدواریم بانک توسعه صنعت نفت شکل گیرد و آغاز بکار کند.
 
به گفته طبیب زاده، کره جنوبی گواه صادق این واقعیت است که مسیر توسعه از شکوفاسازی بخش خصوصی می‌گذرد.
 
دومین کنگره راهبردی نفت و نیرو از صبح دیروز (دوشنبه، ٢٦ مهرماه) و با حضور اسحاق جهانگیری، معاون رئیس جمهوری، بیژن زنگنه، وزیر نفت و جمعی از مدیران ارشد بخش نفت و نیرو کشور در هتل المپیک تهران آغاز بکار کرد، این کنگره عصر امروز (سه‎شنبه، ٢٧ مهرماه) به کار خود پایان می دهد.

خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: