امروز: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۴
کد خبر: ۱۸۴۵۱
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۲
کارشناس شرکت توتال عنوان کرد:
کیمیا نیوز: کارشناس بخش ازدیاد برداشت (EOR) شرکت فرانسوی توتال گفت: اجرای موفق روش‎های ازدیاد برداشت در گرو پشتیبانی واحد تحقیق و توسعه (R&D) است.
به گزارش کیمیا نیوز، دنیل مورل امروز (دوشنبه، ٢٦مهرماه) در دومین کنگره نفت و نیرو در نشست تخصصی با عنوان «ضرورت طرح‎های ازدیاد برداشت از میدان‎های نفت و گاز ایران و مروری بر تجارت جهانی (EOR ، IOR)» گفت: اجرای روش‎های ازدیاد برداشت در ایران به فرهنگ‌سازی نیاز دارد تا میزان اهمیت و نقش بکارگیری این روشها بیش از پیش مشخص شود.
 
وی بر اهمیت فعالیت‎های تحقیقاتی، آزمایشگاهی و پایلوت در اجرای موفق روش‎های ازدیاد برداشت تاکید کرد و گفت: بسیاری از روشهای ازدیاد برداشت با توجه به قیمت کنونی نفت، صرفه اقتصادی ندارد و در نتیجه قابلیت اجرای آن در کشورهای نفت‌خیز خاورمیانه بیشتر است.
 
مورل به تشریح چالشهای پیش رو در اجرای روشهای ازدیاد برداشت و تجارب شرکت توتال در اجرای روشهایی مانند تزریق پلیمر و تزریق دی اکسید کربن برای افزایش ضریب بازیافت میدان پرداخت.
 
دومین کنگره راهبردی نفت و نیرو از صبح امروز و با حضور اسحاق جهانگیری، معاون رئیس جمهوری، بیژن زنگنه، وزیر نفت و جمعی از مدیران ارشد بخش نفت و نیرو کشور در هتل المپیک تهران آغاز بکار کرده است، این کنگره روز چهارشنبه به کار خود پایان می دهد.

برچسب ها: توتال ، کیمیا نیوز
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: