امروز: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۴:۱۲
کد خبر: ۱۸۴۲۶
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۴
در دومین کنگره راهبردی نفت و نیرو
کیمیا نیوز: معاون وزیر نفت اهم برنامه ها و محورهای دومین کنگره راهبردی نفت و نیرو را تشریح کرد و بررسی فرصت‎ها و چالش‎های بخش خصوصی در صنعت نفت ایران را از مهمترین این محورها برشمرد.
به گزارش کیمیا نیوز، رکن الدین جوادی صبح امروز (دوشنبه، ٢٦ مهر ماه) در دومین کنگره راهبردی نفت و نیرو گفت: این کنگره فرصتی برای تبادل نظر و ارائه راهکارهای جدید برای شتاب بخشی به توسعه انرژی کشور به شمار می آید.
 
وی با بیان این‎که این کنگره به همت باشگاه نفت و نیرو برگزار می شود، تصریح کرد: هدف این کنگره فراهم کردن زمینه تعامل مدیران دولتی، خصوصی و همچنین کارگزاران فعال بخش اقتصادی است.
 
رئیس شورای سیاستگذاری کنگره نفت و نیرو افزود: در این کنگره ١١ سخنران بین المللی در  حوزه نفت، گاز و نیرو خواهیم داشت، تصریح کرد: همچنین ٢١ سخنران از مجموعه صاحبنظران ایرانی به ارائه دیدگاه‎های خود در بخش انرژی می پردازند.
 
جوادی با اشاره به این‎که در نخستین کنفرانس نفت و نیرو که پارسال برگزار شد، ١٦ سخنران از شرکت‎های خارجی و ١٦ سخنران ایرانی به ارائه دیدگاه‎های خود پرداختند.
 
معاون وزیر نفت با بیان این‎که این کنگره امسال پس از اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) برگزار می شود، تصریح کرد: با توجه به ضرورت کشور بر توسعه در پساتحریم و نگاه‎ها و فرصت‎ها، کنگره نفت و نیرو امسال بر توسعه تمرکز دارد.
 
وی محورهای کنگره امسال را در پنج بخش عنوان کرد و افزود: ضرورت اجرای طرح‎های ازدیاد برداشت از میدان‎های نفت و گاز ایران، الگو‎های کسب و کار در شرکتهای اکتشاف و تولید (E&P)، تجربه‎های الگوهای مشارکت و سرمایه گذاری شرکت‎های داخلی و خارجی در صنعت برق، راهبردهای توسعه و نوسازی بخش پایین دستی و حضور بخش خصوصی در صنایع نفت و گاز چالش‎ها و فرصت‏‎ها، پنج محور این کنگره هستند.
 
جوادی اظهار امیدواری کرد: دومین کنگره نفت و نیرو که یک حرکت مسئولانه است، باید بسترهای لازم را برای تعامل و همراهی بخش خصوصی و دولتی فراهم کند و دستاورد این کنگره می تواند گام‎های بلندی برای توسعه، خودکفایی و بالندگی اقتصاد کشور باشد.
 
دومین کنگره راهبردی نفت و نیرو صبح امروز با حضور بیژن، وزیر نفت آغاز به کار کرد و قرار است دقایقی دیگر اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری در این کنگره حضور یابد.

خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: