امروز: ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۲
کد خبر: ۱۸۱۱۳
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۴
در نیمه نخست امسال رقم خورد
کیمیا نیوز: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از افزایش ٢٥ درصدی عملیات بندری و تخلیه و بارگیری ١٥٠ میلیون تن کالای نفتی و غیرنفتی در شش ماهه نخست امسال از بنادر کشور خبرداد.
به گزارش کیمیا نیوز به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد سعید نژاد با اشاره به این که کالای غیرنفتی ٨٠ میلیون تن از این مقدار را به خود اختصاص داده است، گفت: امسال برای توسعه طرح‌ها و زیرساخت‌های بنادر کشور ٩٠ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری می شود که از این میزان تا کنون ٢٧ هزار میلیارد ریال قرارداد با بخش خصوصی امضا شده است.
 
وی افزود: توسعه بنادر اصلی و ایجاد ارتباط و حمل و نقل میان بنادر کوچک و بزرگ از سیاست‌های مهم امسال سازمان بنادر و دریانوردی است که نسبت به تحقق آن اهتمام ویژه داریم.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به افزایش تجهیزات ایمنی و اطفای حریق در بنادر کشور اعلام کرد: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته درصددیم تا تجهیزات دریایی، خشکی و هوایی پیشرفته در بخش امداد و نجات و رسیدگی به حوادث و سوانح در سطح بنادر کشور استقرار یابد.
 
وی ادامه داد: دو فروند بالگرد برای امداد و نجات هوایی دریایی امسال در بنادر استقرار پیدا می کند که فرایند خرید این بالگردها که با تجهیزات پیشرفته و با قابلیت پرواز در شبانه روز طی شده است.
 
سعید نژاد یادآور شد: با برنامه ریزی های صورت گرفته برای ارتقا ایمنی بنادر و شناورها ٥٣ دستگاه تجهیزات اطفای حریق پیشرفته خریداری و در بنادر شمالی و جنوبی کشور مستقر می شود.
 
وی با اشاره به راه اندازی مانیتورینگ و شبکه پایش تصویری در بنادر کشور گفت: راه اندازی شبکه یاد شده در بنادر کشور نقشی مهم در روند رسیدگی به حوادث و سوانح دریایی دارد.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: