امروز: ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۸
کد خبر: ۱۸۰۰۶
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۹
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی:
کیمیا نیوز: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: امسال برای توسعه طرح‌ها و زیرساخت‌های بنادر کشور، ٩٠ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری می‌شود که از این میزان تاکنون ٢٧ هزار میلیارد ریال قرارداد با بخش خصوصی امضا شده است.
به گزارش کیمیا نیوز، محمد سعید نژاد، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، امروز (چهارشنبه، ١٤ مهرماه) در بوشهر گفت: توسعه بنادر اصلی و ایجاد ارتباط و حمل و نقل بین بنادر کوچک و بزرگ از سیاست‌های مهم امسال سازمان بنادر و دریانوردی است که نسبت به تحقق آن اهتمام ویژه داریم.
 
وی افزود: در تلاش هستیم تا میزان تجهیزات ایمنی و اطفای حریق در بنادر کشور را افزایش دهیم، در این ارتباط با تلاش‌های صورت گرفته در صدد هستیم که تجهیزات دریایی، خشکی و هوایی پیشرفته در بخش امداد و نجات و رسیدگی به حوادث و سوانح در بنادر کشور استقرار یابد.
 
سعیدنژاد تصریح کرد: ٢ فروند بالگرد برای امداد و نجات هوایی دریایی نیز امسال در بنادر استقرار پیدا می‌کند که فرآیند خرید این بالگردها که با تجهیزات پیشرفته و با قابلیت پرواز در شبانه روز هستند، طی شده است.
 
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی عنوان کرد: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته برای ارتقای ایمنی بنادر و شناورها، ٥٣ دستگاه تجهیزات اطفای حریق پیشرفته خریداری و در بنادر شمالی و جنوبی کشور مستقر می شود.
 
وی با اشاره به راه‌اندازی مانیتورینگ و شبکه پایش تصویری در بنادر کشور گفت: راه‌اندازی شبکه یاد شده در بنادر کشور نقشی مهم در روند رسیدگی به حوادث و سوانح دریایی دارد.
 
سعید نژاد افزود: در نیمه نخست امسال عملیات بندری در کشور ٢٥ درصد افزایش یافته و در این بخش ١٥٠ میلیون تن کالای نفتی و غیرنفتی در بنادر مختلف تخلیه و بارگیری شده که از این میزان ٨٠ میلیون تن آن را کالای غیرنفتی تشکیل می‌دهد.
 
محمد سعید نژاد، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، چندی پیش در نشست خبری عنوان کرد: همه مسئولان کشور و افکار عمومی به این نتیجه واحد رسیده‌اند که سواحل اهمیت بسیاری دارند، از این رو باید هرچه بیشتر برای سامان دهی و توسعه آنها تلاش کرد.
 
وی گفت: باید از فرصت‌های پساتحریم در حوزه دریا استفاده کنیم و بازاری که به ناحق از ما گرفته شده است را دوباره به دست آوریم، همچنین بنادر ما باید در توسعه بازارهای اقتصادی نقش داشته باشند.
 
سعید نژاد تصریح کرد: هم اکنون در حوزه دریانوردی و کشتیرانی ایران، تحریم‌ها برطرف شده و خطوط کشتیرانی در بنادر فعالیت می‌کنند، همچنین در حوزه خرید تجهیزات نیز تحریم‌ها لغو شده است.
 
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، ادامه داد: در ٦ ماه نخست امسال، عملیات مربوط به بنادر کشور، ٢٤,٥ درصد نسبت به نیمه نخست پارسال، افزایش یافته، همچنین خوشبختانه امسال صادرات در بنادر ایران از واردات پیشی گرفته است.

خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: