امروز: ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۷
کد خبر: ۱۳۹۲۶
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۷
در نشست ستاد اقتصادی پساتحریم اتاق تهران مطرح شد
اعضای ستاد اقتصادی پساتحریم اتاق بازرگانی تهران بر تقویت دیپلماسی اقتصادی به منظور معرفی اقتصاد ایران تاکید کردند.
به گزارش کیمیا نیوز، دوازدهمین نشست ستاد اقتصادی پساتحریم اتاق بازرگانی تهران با محوریت فعالیت سفارتخانه‌ های ایران در خارج از کشور در حوزه اقتصاد برگزار شد.
 
اعضای ستاد اقتصادی پساتحریم اتاق بازرگانی تهران، گرچه در بررسی و ارزیابی فعالیت سفارتخانه‌ ها در حوزه اقتصاد اختلاف‌ نظرهایی داشتند، اما همگی بر تقویت سفارتخانه‌ ها و انتخاب رایزنان بازرگانی از میان فعالان اقتصادی تاکید داشته و اعلام کردند این ستاد حاضر است برای بهبود دیپلماسی اقتصادی کشور در خارج از مرزها و برای معرفی اقتصاد ایران هر آنچه در توان دارد و قانون اجازه می‌دهد، انجام دهد.
 
در ابتدای این نشست بهروز علیشیری، عضو ستاد اقتصادی پساتحریم اتاق بازرگانی تهران، گفت: هم اکنون در عرصه روابط کشورها، یارگیریها در سطح منطقه با محوریت کشور چین در حال شکلگیری است، از این رو، سیاستمداران ما باید به این مسئله توجه جدی داشته باشند.
 
وی با انتقاد از تحرک پایین برخی سفارتخانه‌ های کشور در خارج تاکید کرد: تیم اقتصادی سفارتخانه‌ ها بویژه رایزنان بازرگانی باید اطلاعات دقیق و مشخصی از قوانین و مقررات کشورهای محل ماموریت خود داشته باشند و آنرا در اختیار فعالان اقتصادی قرار دهند.
 
علیشیری افزود: رایزنان بازرگانی باید بتوانند فعالان اقتصادی ما را به همتایان خود در خارج معرفی و متصل کنند و همچنین توانایی ارائه تصویری کامل از اقتصاد ایران برای خارجیها داشته باشند.
 
در ادامه این نشست فریال مستوفی، عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران، با اشاره به این که توافق هسته‌ای و برجام سند حقوقی مهمی است که باید خط به خط خوانده شود، گفت: ظرفیتهای مهمی در این سند وجود دارد که به دلیل مسائل سیاسی هنوز مورد توجه قرار نگرفته است، ما باید برجام را خط به خط بخوانیم و ببینیم چه استفاده‌ هایی می‌توان از موارد توافق‌ شده در عرصه اقتصاد بین‌الملل انجام داد.

خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: