امروز: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹
کد خبر: ۱۳۴۹۰
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۲
مدیر نظارت بر طرحهایعمرانی مناطق نفتخیز:
مدیرنظارت بر طرحهای عمرانی مناطق نفتخیز شرکت ملی نفت ایران با بیان این که ارتقای زندگی و رضایتمندی مردم محلی در مناطق نفختیز مهمترین رویکرد اچرای مسئولیت اجتماعی است گفت: رضایتمندی مردم نسبت به رضایت مسئولان در اولویت است.
محسن امیریان، صبح امروز (چهارشنبه، ٢٩ اردیبهشت ماه)  به عنوان رئیس نشست تخصصی نقش و جایگاه حوزه های مختلف در جهت تحقق مسئولیتهای اجتماعی برای توسعه پایدار در دومین روز از همایش مسئولیت اجتماعی شرکت، مسئولیت اجتماعی صنعت نفت با اشاره به این که مهمترین هدف و رویکرد در مدیریت نظارت بر طرحهای عمرانی مناطق نفتخیز کمک و حمایت ساکنان مناطق نفتخیز و کاهش تغییر مناطق زندگی آنهاست گفت: امسال در صددیم امکانات و مشارکت با دستگاههای دولتی در مناطق نفتخیز بیش از پیش گسترش دهیم.  
 
وی افزود: پارسال با تامین اعتبار ٣٨٠ میلیارد تومان بسیاری ازپروژه های عمرانی به بهره برداری رسید و امسال هم می کوشیم تا ٧٠٠ میلیارد تومان دیگر را برای پروژه های عمرانی اختصاص دهیم.  
 
مسئولیت اجتماعی سبب توسعه پایدار می شود  
 
در بخش دیگری از این نشست تخصصی، تورج دهقانی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی، گفت: سرمایه گذاری در بلندمدت در اجرای مسئولیت اجتماعی بستر توسعه پایدار را فراهم می کند.  
 
وی افزود: اجرای مسئولیتهای اجتماعی از سوی شرکتها منجر به خلق ارزش مشترک، زنجیره ارزش و توسعه پایدار در حوزه های اجتماعی، اقتصادی و محیط زیست می شود.  
 
دهقانی با اشاره به این که مشارکت و همکاری ذی نفعان در اجرای مسئولیتهای اجتماعی یک ضرورت است، گفت: پیاده سازی، اجرا و سرمایه گذاری مسئولیت اجتماعی از سوی ذی نفعان زمینه ساز خلق ارزش مشترک خواهد شد.  
 
در  ادامه معاون فرهنگی و اجتماعی استانداری تهران گفت: دو نهاد بازار و خانواده منجر به رفع نیازهای جامعه در دهه های اخیر در جوامع محلی ایران شده و نقش و تاثیر مهمی در حوزه فرهنگ و اجتماع محلی ایران  داشته است.  
 
سیاوش شهریور تصریح کرد: توجه به نهاد خانواده بستر توسعه،‌ رونق، رضایت مندی، کاهش و تغییر شکاف جوامع اجتماعی را در حوزه فرهنگ فراهم می کند. براین اساس خانواده ها در جوامع امروزی پیشگام و جایگاه مهمی در اجرای مسئولیت اجتماعی دارند.  
 
فاوا سبب کمک به توسعه اجتماعی می شود
 
مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت ایران با بیان این که جوامع آینده در مسیر تغییر به جامعه هوشمند تبدیل خواهد شد، گفت: فاوا از جمله فعالیتها و فناوریهای سبز است که می تواند از تخریب و تغییر محیط زیست جلوگیری و به توسعه اجتماعی کمک کند.  
 
احمد تولایی، نقش فاوا را در مسیر توسعه مهم و ضروری دانست و گفت: یکی از خدمات فاوا درفرایند منابع انسانی و سازمانی، راه اندازی سامانه اتوماسیون در کشور بود که جلوگیری از قطع درختان، کاهش تردد خودروها و سالم سازی محیط زیست از جمله آثار مثبت اجرای این سیاست بوده است.  
 
همچنین در ادامه مهدی زاده، رئیس برنامه ریزی نیروی انسانی شرکت ملی پالایش و پخش در تبیین ضرورت اجرای مسئولیتهای اجتماعی گفت: تکنولوژی ابزاری است که به صورت هدفمند  از سالهای گذشته تا کنون توانسته توسعه مسئولیت اجتماعی را در حوزه اقتصادی و اجتماعی محقق کند.
 
وی اظهارکرد: مفهوم مسئولیت اجتماعی باید در تمام مراحل مدیریت پروژه شامل قبل و بعد از اجرای پروژه مورد توجه قرار گیرد.
خبرفارسی
نام:
ایمیل:
* نظر: