امروز: ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۳
پایگاه خبری تحلیلی گلوبال ریسرچ کانادا:
قرارداد با توتال می تواند به تشکیل اوپک گازی منجر شود قرارداد با توتال می تواند به تشکیل اوپک گازی منجر شود
کیمیا پرس- پایگاه خبری تحلیلی گلوبال ریسرچ(Global Research) کانادا اعلام کرد: قرارداد چند میلیارد دلاری گازی ایران با غول نفتی فرانسه می تواند به تشکیل اوپک گازی منجر شود.
اخبار ویژه
در نشست وزیران اوپک و غیراوپک مطرح شد
پیوستن نیجریه به توافق کاهش تولید و افزایش پایبندی اعضا
کیمیا پرس: در نشست کمیته وزیران اوپک و غیراوپک که روز دوشنبه در سن پترزبورگ روسیه برگزار شد، اعضا با محدود کردن تولید نفت نیجریه موافقت کرده و از تولیدکنندگان متعدد خواستند پایبندی به توافق کاهش تولید را برای کمک به مقابله با اشباع عرضه جهانی و حمایت از قیمت‌ها تقویت کنند.
وزیر انرژی عربستان:
توافق کاهش تولید نفت در صورت نیاز تمدید خواهد شد
کیمیا پرس: وزیر انرژی عربستان سعودی در نشست کمیته وزیران کشورهای تولید کننده عضو و غیرعضو اوپک اعلام کرد توافق کاهش تولید در صورت لزوم پس از مارس سال ۲۰۱۸ تمدید خواهد شد.
پایبندی به توافق اوپک بالای ۹۰ درصد بوده است
کیمیا پرس: وزیر نفت کویت اعلام کرد که در ماه ژوئن امسال، پایبندی کشورهای عضو و غیر عضو اوپک به توافق جهانی کاهش تولید، بیش از ۹۰ درصد بوده است.
نفت دوباره گران شد
کیمیا پرس: پس از آنکه عربستان وعده داد که از ماه آینده میلادی صادرات نفت خود را کاهش دهد و اوپک نیز از چند عضو خود خواست تا میزان تبعیت خود از توافق کاهش تولید را افزایش دهند، قیمت نفت امروز نیز افزایش قیمت های دیروز را تداوم بخشید.
توافق اولیه تمدید فریز تولید نفت اوپک و غیراوپک کسب شد
کیمیا پرس - نلسون مارتینز وزیر نفت ونزوئلا حاضر در نشست همتایان خود از کشورهای سازمان تولید کننده نفت (اوپک) و غیراوپک در شهر سن پترزبورگ روسیه از رسیدن به توافق اولیه برای تمدید یک دوره دیگر ثبات تولید خبر داد.
وزیر نفت عربستان:
پیش بینی می کینم بازار نفت بهبود یابد
کیمیا پرس– خالد الفالح وزیر نفت عربستان روز دوشنبه گفت که تقاضای کافی در بازار نفت وجود دارد و انتظار داریم بازار نفت خام بهبود یابد.
مدیرعامل : بازارهای نفت به ساماندهی نیاز دارند
کیمیا پرس: مدیرعامل غول نفتی ایتالیایی انی به روزنامه "ایل سوله ۲۴ اوره" گفت: بازارهای انرژی ممکن است نیاز به ساماندهی داشته باشند تا جلوی سفته بازی مالی گسترده که قیمت‌های نفت خام را مختل می‌کنند،گرفته شود.
روسیه درصدد صادرات گاز به کویت
کیمیا پرس: وزیر انرژی روسیه امروز با همتای کویتی خود دیدار و گفت‌وگو می‌کند.
صادرات دیزل چین افزایش یافت
کیمیا پرس: آمار گمرکی نشان داد: صادرات دیزل چین در ژوئن نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته، در حالی که میزان واردات گاز طبیعی مایع رشد کرده است.
محدودیت تولید نفت لیبی و نیجریه منتفی خواهد بود
کیمیا پرس: به گفته منابع آگاه از مذاکرات، محدود شدن تولید نیجریه و لیبی در دستور کار نشست تولیدکنندگان نفت اوپک و غیراوپک نخواهد بود.